Spam Gönderenlere Yönelik Destek - SiberBalistik Blog/Haber - SiberBalistik Bilişim Güvenliği Çözümleri

SiberBalistik Blog/Haber - SiberBalistik Bilişim Güvenliği Çözümleri

İçeriğe git

Spam Gönderenlere Yönelik Destek

SiberBalistik Bilişim Güvenliği Çözümleri
Published by TaipanX içinde Makale · 20 Aralık 2020
Tags: spamspamgönderenlersibersuç
Trojan proxy sunucuları ve proxy sunucuları gibi çalışan çok amaçlı Trojan virüsleri, birden çok bilgisayara saldırıp virüs yayarak bir "zombi ağ" oluşturabilir. Böylelikle siber suçlu zombi ağındaki her bir bilgisayarın kontrolünü ele geçirerek bunların birleşik bilgi işlem gücünü toplu spam e-posta dağıtımı için kullanabilir.
Spam gönderenler neden zombi ağları kullanır?
Spam gönderenler, Trojan virüsünden yararlanarak binlerce, hatta on binlerce virüslü bilgisayarı kapsayan bir zombi ağ kurduklarında şu avantajları elde ederler:
  • Spam dağıtımı isimsiz olarak sağlanır: Mesaj başlıkları ve diğer mesaj gönderim bilgileri spam gönderenin gerçek adresini açığa çıkarmaz.
  • Toplu spam e-posta kampanyası çok hızlı şekilde tamamlanabilir: Çok sayıda zombi bilgisayarın aynı anda spam e-posta göndermesi bu sonucu verir.
Kara listedeki adreslerden gelen e-postaların alınmasını engelleyen kara liste teknolojileri, bu tür spam kampanyalarına karşı genellikle etkisizdir. Bunun nedeni, zombi ağı içinde spam gönderen çok sayıda bilgisayar bulunması ve bu bilgisayarlardan birçoğunun daha önce spam amacıyla kullanılmamış olmasıdır.
Bilgisayarınızın spam e-posta kampanyalarında kullanılmasını nasıl önleyebilirsiniz?
Etkili kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımları, cihazlarınızı yayılarak makineleri bir zombi ağına ekleyen Truva atı virüslerine karşı korur. Kaspersky Lab, aşağıdaki cihazları bilgisayar virüslerine, Truva atı virüslerine, solucanlara ve diğer çok çeşitli siber tehditlere karşı koruyan birinci sınıf kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümleri sunar:
  • Windows PC'ler
  • Linux bilgisayarlar
  • Apple Mac bilgisayarlar
  • Akıllı telefonlar
  • TabletlerThere are no reviews yet.
0
0
0
0
0
İçeriğe dön